Jedyna w swoim rodzaju Kofola – już dostępna u Pepika!

Administrator

kofola-1

Kofola – bezalkoholowy napój gazowany produkowany w Czechach i na Słowacji. Powstał w roku 1960 w Czechosłowacji, gdzie zdobył największą popularność. Kofola nadal jest głównym konkurentem coca-coli oraz pepsi w Czechach i na Słowacji.

Firma Kofola wprowadziła na polski rynek swoje napoje: Jupí, Jupík, Snipp (owocowe i cola). Sama kofola dostępna jest jednak tylko w sklepach czeskich i słowackich.

Od 2004 produkowana jest także Kofola Citrus (o smaku cytrynowym). Od 2007 dostępna jest wersja Kofola Skořicová (z dodatkiem cynamonu). Od 2008 Kofola Bez Cukru. Od 2009 na rynku dostępna jest Kofola o smaku wiśniowym. W 2011 do sprzedaży trafiła Kofola Extra Bylinkova (z ekstraktem z dodatkowych ziół, m.in. mięty pieprzowej), a w 2012 Kofola waniliowa. Na Święta Bożego Narodzenia 2008 wprowadzono limitowaną edycję: Kofola Barborková (smak czereśniowy)

Kofola Holding zawarła w marcu 2007 r. porozumienie z polską firmą Hoop S.A. Miało ono na celu połączenie obu firm, w wyniku którego powstała grupa o łącznych obrotach powyżej 1,2 mld zł, działająca na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, węgierskim i rosyjskim.

W polskich sklepach znajdziemy jedynie Coca-Colę i Pepsi, a u naszych sąsiadów – Kofolę. Wyróżnia się ona oryginalnym smakiem i ciekawym składem (zawiera dodatek ziół, lukrecji i soków owocowych). Kofola jest dostępna w czeskich i słowackich sklepach, a od 2007 roku można ją nabyć również na Węgrzech. Może i my doczekamy się jej w polskich sklepach?

Smak Kofoli jest na pewno bardzo ciekawy, dla niektórych może być trochę dziwny, więc albo się go uwielbia, albo nie znosi 😉

A jak jest u Was w tej kwestii, lubicie? Zapraszamy do Pepika!